top of page

Життя закладу (новини)

2024/2025 навчальний рік

28.03.2025 р. Волонтерство. Сьогодні скажемо словами сестри військовослужбовця Ситніка Василя Леонідовича:

"Дякую учням Вороненського ліцею, за допомогу в поїздці на Схід. Вчора з переданих коштів в сумі 8557 грн.

Було витрачено 6648грн на придбання дуже необхідних речей для наших військових : кирка

Держаки до лопат

Вологі серветки

Вологий туалетний папір

Кава

Енергетики

Рукавиці

Стяжки

Пральний засіб.

   Дякуємо всім хто долучився!

   Залишок коштів в сумі 1909грн буде доєднано до залишку коштів з розіграшів та попередніх зборів . Додатковий звіт за кошти буде трішки згодом ."

У Вороненському ліцеї  відповідно до наказу відділу освіти №182  -ОД, проведено ряд протитуберкульозних заходів .

Місячник «Дитинство без туберкульозу», виховні години, інформаційні хвилинки, круглі столи, перегляд відео  з обговоренням, години спілкування про шкідливі звички та запобігання захворювання туберкульозом.

Учні Вороненського ліцею взяли участь в Акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тема Тижня читання — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся»

Щороку 20 березня відзначається Міжнародний день щастя. Це свято було започатковане Організацією Об'єднаних Націй у 2012 році з метою визнання важливості щастя в житті кожної людини.

Цей день – чудова нагода нагадати собі та іншим про важливість позитивних емоцій, радості та гармонії.

З перемогою вітаємо ученицю 4 класу Руслану Кобець (учитель Оксана Коломієць, педагог-організатор Світлана Ішуніна) за участь у районному конкурсі творчих проєктів «Магія паперової витинанки». 14 березня 2025 року Руслана разом з учителем взяла участь в підбитті підсумків конкурсу в м. Умань, відзначена дипломом та цінними подарунками.

Щиро радіємо перемозі Руслани.

Разом Ми Сила! Разом до Перемоги

З 10.03 по 14.03.2025 року - "Шевченківські дні - 2025".
Протягом тижня у спортивному залі Вороненського ліцею вирували справжні емоції учасників турніру з волейболу серед учнівських команд "Патріоти", "Отамани", "Тигри" та командою педагогів. Гра була запеклою та запальною. Але перемагає той, хто робить менше помилок. Перемогу у турнірі здобули "Отамани" (капітан Пономаренко Денис), другими - "Тигри" (капітан Калінчук Микола), а третіми - "Патріоти" (капітан Шарлай Євген).
Команді педагогів - усмішки та підтримка вболівальників.
Особливу подяку висловлюємо ЗСУ за те, що сьогодні маємо змогу організовувати та проводити такі заходи. А також щира подяка приватному підприємцю Олексію Дем’янчуку за матеріальну допомогу в організації нагородження усіх учасників команд.
Разом Ми Сила! Разом до Перемоги!

9 березня 2025 року виповнюється 211 років з дня народження видатного українського поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його творчість стала основою для формування української національної ідентичності та розвитку нової української літератури.

Дорогі мами, бабусі, сестрички та вчительки! Зі святом, з 8 Березня! Бажаємо, щоб щоранку починалося з кави, посмішки, букету квітів, радісних новин, сонячних промінців на обличчі, приємної млості; день радував безтурботністю, новими зустрічами, щирими людьми, красою та привітністю; вечір закінчувався щасливою втомою, романтизмом та солодкими снами!

20 лютого 2014 року росія розпочала в Криму свою гібридну агресію.

26 лютого – в День спротиву окупації Криму – вшановуємо мужність тисяч кримців, які цього дня в 2014 році вийшли на мітинг у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Це був час розгортання війни Росії проти України, яка почалася саме з Криму. 24 лютого 2014 року кораблі військово-морського флоту РФ, які завершили охороняти акваторію в районі проведення Зимових Олімпійських ігор (Сочі), прийняли на борт у Новоросійську «зелених чоловічків» (російських військовослужбовців без розпізнавальних знаків) разом із бойовою технікою та вийшли курсом на Севастополь.

Наступного дня близько 400 проросійськи налаштованих людей пікетували будівлю Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі з вимогою зняти українську державну символіку і провести референдум «за незалежність Криму». Щоб не допустити цього, Меджліс кримськотатарського народу закликав кримських татар, українців і представників інших національностей зібратися на мирний протест на знак спротиву російській окупації та підтримки цілісності України.

26 лютого біля парламенту Криму відбувся проукраїнський мітинг, до якого долучилися від 5 до 10 тисяч учасників та який не допустив позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України. Того дня учасникам мітингу довелося зійтися у протистоянні із незаконним формуванням «Народне ополчення Криму» та «казачими» організаціями, яких спеціально мобілізували проросійські сили. Загинули двоє громадян України після травм, отриманих, імовірно, в тисняві на площі. По допомогу до медиків звернулися 30 осіб.

Проте наступного дня о 5-й ранку до парламенту й уряду Криму ввійшли регулярні військові формування РФ і захопили будівлі. 28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» військовослужбовців ЗС РФ проголосувала за референдум. Російські підрозділи почали блокувати українські військові частини та об’єкти на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

Псевдореферендум про статус Криму відбувся 16 березня 2014 року. Зрежисоване росією «волевивлення» бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова. 25 березня росіяни захопили тральщик «Черкаси» ВМС України – останню силу, що тримала український прапор у Криму.

Відтоді й донині півострів тимчасово окуповано Росією. Там тривають політичні переслідування громадських активістів. О,Криме рідний, незабутий

в чужих кайданах нині скутий

вдихни надію у вітрила

що буде вільна Україна.

Сьогодні, 25 лютого, в Україні вшановують жінок, відзначаючи їхню значущу роль у суспільстві та внесок у різні сфери життя. Хоча цей день не є офіційним святом, він слугує нагодою для висловлення вдячності та пошани українкам.
Чарівні, неймовірні, незламні українські жінки! Вітаю вас із цим особливим днем! Ви – душа та серце нашої нації, джерело любові, натхнення й доброти. Нехай ваше життя буде сповнене радості, здійснення мрій і тепла рідних сердець. Дякуємо вам за вашу силу, ніжність та відданість!

24 лютого 2025 року. Три роки війни... Війни, яка торкнулася кожного… 1097 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… 1097 днів мужності, незламності, героїчного спротиву….

Щиро дякуємо мужнім українським Воїнам за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість.

У Ліцеї пройшли декілька заходів по запобіганню булінгу.
Міні - лекція "Що таке насильство" 5-11 класи
Виховна година 3-4 класи   "Ми - проти насильства"

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

Велична, щедра і прекрасна мова.

Прозора й чиста, як гірська вода,

Це України мова барвінкова,

Така багата й вічно молода.

Рій «Патріоти» імені Івана Богуна Вороненського ліцею Жашківської міської ради Черкаської області беруть участь в акції до 20 лютого 2025 року. Cаме в цей день минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані Незалежності в м. Києві та від початку російської агресії.

Назва композиції: «100 ТАТУ НА ДУШІ УКРАЇНИ» хештег #ЧОЦНПВ #Небесна_Сотня

Я Душа багатостраждальної, але нескореної України… Я одинадцять років відпускаю в небо своїх синів і доньок… Болить, рветься на шматки моє синьо-жовте серце…

Сьогодні 18.02. 2025 року учні 1-го та 3-го класів усі кошти, виручені під час проведення благодійного ярмарку (4100 грн), передали місцевим волонтерам, Ользі Ситнік та Вероніці Пригоді, на потреби ЗСУ.

Учні 1-го та 3-го класів нашого ліцею провели благодійний ярмарок. Хочемо висловити щиру подяку батькам, учням та вчителям за активну участь у цьому заході, кошти з якого підуть на підтримку Збройних Сил України.

Ваша небайдужість та єдність вражають! Разом ми показали, що вміємо не тільки навчатися, але й допомагати тим, хто цього потребує.

На ярмарку було представлено багато смачних речей, виготовлених з любов'ю та щирістю. Завдяки вашій підтримці ми зібрали значну суму коштів, яка допоможе нашим захисникам у боротьбі за мирне небо над Україною.

Дякуємо кожному, хто долучився до цієї благородної справи! Ваша допомога є неоціненною!

Разом ми – сила! Слава Україні!

16 лютого Україна відзначає особливе державне свято — День єднання. Його запровадили у 2022 році як символ стійкості, згуртованості та непохитності українців перед загрозами. Це свято стало ще одним нагадуванням про силу нашого народу, який, попри всі виклики, продовжує боротися за свою незалежність.

Україно, твоя сила в єднанні!

15 лютого педагогічний колектив Вороненського ліцею взяли участь у тренінгу "СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів»

Дякуємо за нові знання та позитивні емоції.

Навчатися завжди цікаво!!!

7 лютого кожного року світ відзначає День народження вогнегасника.

Перший вогнегасник був запатентований 7 лютого 1863 року в Сполучених Штатах Америки, а саме в штаті Вірджинія. Тоді протипожежний засіб був схожий на звичайну пляшку, але з часом вогнегасник став основним первинним засобом гасіння пожежі.

Сьогодні ми відзначаємо День затвердження Державного прапора.

Саме 28 січня 1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором нашої незалежної держави.

Цей день – це не просто згадка про історичну подію, але й нагадування про цінності, які символізує наш прапор: мирне небо та золоті пшеничні поля – символи миру, праці та достатку.

Нехай наш стяг завжди майорить під мирним небом вільної та незалежної України!

22 січня українці відзначають День соборності

У 2025 році День соборності України знову припадає на воєнний час. Ця важлива дата об’єднала українців заради спільної мети — бути вільними громадянами своєї держави. Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

Кожен рік по-своєму унікальний подіями та сюрпризами, тому його потрібно проживати на повну силу! Бажаю не втратити тих, хто дорогий, зберегти те, що важливе, і примножити те, що необхідно. Нехай у ваших сім'ях і домівках панують тепло, спокій і затишок! З Новим роком.

Сьогодні, 25 грудня, весь християнський світ відзначає одне з найсвітліших і найрадісніших свят — Різдво Христове. Це час єднання родин, теплих обіймів та щирих побажань. Учнівський та педагогічний колективи щиро всіх вітаємо з Різдвом Христовим!

Різдвяна зірка осіяла небеса,

Віщує злагоди усім нам пребагато!

Христос родився! Щастя вам, добра,

І радість нехай лине в кожну хату!

Христос родився! Радісна новина!

Хай буде мир і щастя кожну днину!

Христос народився! Славімо Його!

16 грудня - учитель початкових класів Пшінка Ніна Василівна одержала сертифікат та подяку за проведення Першого всеукраїнського уроку про інклюзивність від Радниці -уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарії Герасимчук.

«Дякуємо, що допомагаєте будувати суспільсьво, де кожен та кожна можуть бути собою. Завдяки вам інклюзивність стає реаль  ністю а не мрією.»

7 грудня – День української хустки.

Учні, батьки та вчителі долучилися до флешмобу «А хустка в нас завжди була в пошані». Хустка — це наш символ вроди чарівної,

Оберіг від горя й доленьки сумної.

Червоніють маки й буя калина,

Хустку українську одягла дівчина.

Ниточками срібними вишиті зірки,

Мальви різнобарвні й диво колоски.

Скільки в ній є сили, вірності, любові,

В кожнім візерунку барви пречудові.

Хустку українську одягла дівчина,

Хай же завжди квітне наша Україна.

6 грудня - православна і католицька церкви вшановують пам'ять святителя Миколая Чудотворця.

День Збройних Сил України

Відзначається щорічно відповідно до Постанови Верховної Ради України від 19.10.1993 р. № 3528-ХІІ.

Це свято не лише професійних військових, а й усієї країни, кожного добровольця, кожної родини. Усіх, хто допомагає Збройним Силам України, донатить на армію, волонтерить, лікує поранених, наближає перемогу.

Учні Вороненського ліцею в цей день провели свято «Святого Миколая» та вшанували доблесть та відвагу воїнів ЗСУ. Разом до перемоги!

Святий та добрий Миколаю,
На тебе ждемо вже давно,
Що нам даси, про це не знаєм,
Та просимо тебе одно:
Ти нашим родичам дай сили,
Щоб виховати нас могли,
Щоб тої втіхи ще дожили,
Щоб підросли їх діточки.
А всьому нашому народу
Ти добру долю принеси,
Усяке зло й лиху пригоду
Від України відверни.
А нам в здоров’ї дай зростати,
Завзяття й сили нам подай,
Щоб ми з руїн могли підняти
І звеселити рідний край.

23 листопада - День пам’яті жертв голодомору. Учні ліцею, о 16:00, приєдналися до загальнонаціональної акції "Запали свічку пам’яті". Нехай світло свічок у вікнах кожної української домівки стане символом єдності, скорботи та незламності.

Чому Голодомор майже не цікавить наше суспільство?

Після Голодомору українські селяни були перетворені кремлівськими селекціонерами на жалюгідних ментальних рабів, позбавлених віри в Бога, національної самоідентифікації та історичної пам’яті.

Про їхній загальний моральний рівень вельми красномовно свідчить те, що в більшості українських сіл братські могили жертв Голодомору досі не мають жодних ознак людського поховання.

А в деяких селах постгеноцидні селяни навіть свідомо ходили та їздили все своє життя по кістках своїх рідних матерів, дітей, братів та сестер!

Такими ж товстошкірими манкуртами вони виховали і своїх дітей та онуків, які сьогодні завдяки хвилям комуністичної індустріалізації складають більшість населення сучасної України. Звісно, що вони байдужі до пам’яті про Голодомор не менше, ніж представники інших національностей, яким у цій постгеноцидній ситуації пам’ять про той геноцид також ні до чого.

Так і живемо без власного минулого і майбутнього…

27 жовтня - це свято української мови, яке щороку відзначається в Україні. Це день, коли ми вшановуємо пам'ять про наших предків, які створили і розвивали нашу мову.

Українська мова - це наша національна гордість. Вона є одним із найдавніших і найбагатших слов'янських мов. Українська мова - це мову літератури, науки, мистецтва. Вона є мовою нашого народу, його душі.

У цей день ми вітаємо всіх українців з Днем української писемності та мови!

Бажаємо вам шанувати і любити нашу мову, вживати її в повсякденному житті, розвивати та популяризувати її. Нехай українська мова завжди буде живою, вільною та квітучою!

З Днем української писемності та мови!

Учні Вороненського ліцею, під керівництвом Володимира Сірого, взяли участь у соціальній акції «Сила насіння» реалізованої у рамках проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.

Участь школярів у цій акції сприяла формуванню практичних навиків вирощування городніх культур, які сьогодні та у майбутньому допоможуть молоді у забезпеченні себе та родин продуктами харчування.

Такі проєкти не лише виконують соціальну відповідальність, а й сприяють створенню позитивних змін у громадах та формуванню свідомих громадян.

1 жовтня - Свято мудрості та шани: Україна відзначає день людей похилого віку та ветерана. Вихованці ліцею ходили вітати у територіальний центр з концером та солодощами.

Бажаємо вам міцного здоров’я, довголіття, радості, сердечного тепла, любові, душевного спокою, добра і віри в краще майбутнє!

1 жовтня - День Захисників та Захисниць
Спасибі, воїни мої, за те,
Що бережете Україну!
Спасибі вам за тихий мирний сон,
Спасибі вам за те, що ви живі,
Спасибі, ангели мої!

У 2 класі - година спілкування 

"Герої не вмирають!

Вічна пам'ять героям..."

21 вересня – Міжнародний день миру та День миру в Україні. Досягнення цілковитого миру — це те, над чим світові лідери працюють десятиліттями. На жаль, завжди знаходяться й ті, хто хоче порушити чужий спокій. Після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році українці особливо гостро відчули цінність мирного життя. «Мир — це єдина битва, яку варто вести»

http://surl.li/tmvxxl          http://surl.li/cwlqod
http://surl.li/jgsyzq

Олімпійський тиждень.

Потрібно вірити в себе та свої здібності! Без раціональної впевненості у своїх силах, неможливо бути успішним та щасливим.

Норман Вінсент Піл

                              

bottom of page